اطلاعیه مهم  

۹ طرح محوری با نام

جهش سازمانی عامل مهم در تحقق شعار جهش تولید       


در چهارمین جلسه شورای راهبری جهش سازمانی و بررسی عملکرد، سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و اقدامات منابع طبیعی با محوریت سال جهش تولید مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، با توجه به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست‌های سال به عنوان خط مشی حرکت در سال جاری، مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برنامه‌ها و تکالیف قانونی منابع طبیعی را در قالب ۹ طرح محوری با نام" طرح ۹ در ۹۹" در سال جاری با موضوع جهش سازمانی در دستور کار ستاد و ادارات کل منابع طبیعی استان‌ها قرار داد.
مسعود منصور در این جلسه، جهش سازمانی را عامل مهم در تحقق شعار جهش تولید دانست و برنامه‌ریزی، پویایی و تمرکز بر تکالیف مهم در طرح‌ها و پروژه‌های منابع‌طبیعی مرتبط با جهش تولید را مورد تاکید قرار داد.
در جلسه شورای راهبری جهش سازمانی، مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان و همدان به همراه معاونین اداره کل، عملکرد منابع طبیعی استان های مذکور در بخش طرح های تفرجگاهی و گردشگری، چگونگی انعقاد قرارداد با مجریان طرح، اخذ بهره مالکانه دولت، انجام کاداستر اراضی ساحلی و ... را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
بر اساس این گزارش، توسعه دولت الکترونیک، توسعه زراعت چوب و ساماندهی بهره برداری محصولات فرعی جنگلی و مرتعی، مدیریت و بهره برداری از مراتع، ارتقا پوشش حفاظتی، توسعه و تقویت صندوق‌های منابع طبیعی، ذخیره‌گاه‌های جنگلی، تعیین و تکلیف مدیریت پارک‌های جنگلی، کاداستر اراضی ملی و اخذ حقوق دولتی و منابع اعتباری از جمله طرح‌های ۹ گانه سازمان جنگل‌ها به شمار می‌روند که منابع طبیعی سراسر کشور در قالب اقدام عملی یک ساله ملزم به انجام آن هستند.
گفتنی است در برگزاری جلسه شورای راهبری مدیران منابع طبیعی یک تا دو استان حضور یافته و فعالیت‌های جهشی منابع‌طبیعی استان مربوطه را در قالب ۹ طرح محوری و ۴ طرح اساسی تشریح می‌کنند.

بازدید : 68 26 خرداد 1399 ساعت 10:25 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری