پوستر هفته منابع طبیعی
 اطلاعیه مهم  

آبگیری بندهای آبخیزداری در مناطق مختلف استان اصفهان

 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از آبگیری سازه‌ها و بندهای آبخیزداری در مناطق مختلف استان در پی سیلاب‌های اخیر خبر داد.
ابوطالب امینی در گفت‌وگو باخبر نگار مهر با اشاره به آبگیری بند ها و سازه‌های آبخیزداری در پی سیلاب‌های دو روز اخیر در استان اصفهان، اظهار داشت: بند سُه و پخش سیلاب وَزوان از توابع شهرستان میمه  ، بندهای شهرستان اردستان از جنله روستای نُهوج، بند مهرجان در روستای خور و بیابانک آبگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه پخش سیلاب مجلسی در شهرستان مبارکه شب گذشته آبگیری شد، افزود: بندهای سنگی- ملاتی در شهرستان‌های چادگان، خوانسار و فریدونشهر نیز آبگیری شده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، آبگیری سازه‌های آبخیزداری در روستاهای ورکان و آذران شهرستان کاشان، مَرغ و دُنبی برخوار و مجلسی مبارکه و بندهای شهرستان میمه را خوب ارزیابی کرد و گفت: این بندها با کنترل سیلاب از بروز خسارت جلوگیری و به تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی کمک می‌کنند.
امینی ادامه داد: در برخی مناطق و شهرستان‌ها نیز بندها و سازه‌های آبخیزداری وجود داشت اما باران‌های موسمی در نقاطی باریده که سازه کنترل سیلاب نبوده؛ برای مثال در شهرستان کوهپایه در شرق اصفهان سیلاب رخ داد اما در مناطقی که بندهای آبخیزداری وجود داشت، بارندگی نشد.
وی با بیان اینکه به دلیل بارندگی امکان بازدید از آبگیری بندها در برخی مناطق استان نیست، خاطرنشان کرد: تخریب بندها و سدهای سنگی ملاتی آبخیزداری بالادست سد زاینده‌رود در پی سیلاب‌های اخیر صحت ندارد.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه بالادست سد زاینده رود بود خاکی وجود ندارد، افزود: هیچ بندی در استان اصفهان بر اثر سیلاب اخیر آسیب ندیده است. 

 
بازدید : 100 9 مرداد 1401 ساعت 10:14 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری