پوستر هفته منابع طبیعی
آرشیو اخبار منابع طبیعی  شهرستان  نایین 
 اطلاعیه مهم  

مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان منصوب شد.

صبح روز دوشنبه 5 دیماه طی مراسمی با حضور مشاور رییس سازمان منابع طبیعی کشور و معاون برنامه ریزی این سازمان، ابوطالب امینی به عنوان مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان معرفی و از زحمات آقایان محمدی و کاظمی سرپرست سابق و مدیر کل اسبق این اداره تقدیر شد.
ابوطالب امینی پیش از این معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بود.

 
 

تخصیص 130 میلیارد ریال اعتبار نقدی برای اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری به استان اصفهان

در پی سفر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به استان اصفهان در مجموع 130 میلیارد ریال اعتبار نقدی برای اجرای طرح های مختلف منابع طبیعی و آبخیزداری به استان اصفهان تخصیص یافت.

در پی سفر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به استان اصفهان در مجموع 130 میلیارد ریال اعتبار نقدی برای اجرای طرح های مختلف منابع طبیعی و آبخیزداری به استان اصفهان تخصیص یافت . 

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی آقای دکتر نوبخت معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور آقای مهندس محمدی به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان منصوب شد.
 

واگذاری هشت هزار مترمربع اراضی دولتی انارک با کاربری اداری

۸۰۰۰ مترمربع از اراضی دولتی شهر انارک برای تامین خدمات در محدوده و حریم شهری واگذار شد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین گفت: این واگذاری‌ها شامل دو پلاک زمین با کاربری اداری- انتظامی و اداری بوده است که در وسعت‌های چهار هزار و ۲۸۰ مترمربع و سه هزار و ۸۰۳ مترمربع به دستگاه‌های اجرایی اختصاص داده شد.
 

اصفهان/حفظ منابع طبیعی وظیفه همگانی، اخلاقی و شرعی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره به ضرورت حفظ و پاسداشت نعمت های خدادادی گفت: حفظ منابع طبیعی وظیفه همگانی، اخلاقی و شرعی بوده که تحقق آن سرمایه ملی را مورد حمایت قرار می دهد.
محمدعلی کاظمی خاطرنشان کرد: اصفهان به اهمیت حفظ مراتع و منابع طبیعی و محیط زیست اشاره کرد و اظهارداشت: سرمایه های طبیعی از نعمت های بزرگ برای جامعه بشری محسوب شده که حفظ و حراست آن بر عهده همه قرار دارد.
 

آبگیری بندهای آبخیزداری در مناطق مختلف استان اصفهان

 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از آبگیری سازه‌ها و بندهای آبخیزداری در مناطق مختلف استان در پی سیلاب‌های اخیر خبر داد.
ابوطالب امینی در گفت‌وگو باخبر نگار مهر با اشاره به آبگیری بند ها و سازه‌های آبخیزداری در پی سیلاب‌های دو روز اخیر در استان اصفهان، اظهار داشت: بند سُه و پخش سیلاب وَزوان از توابع شهرستان میمه  ، بندهای شهرستان اردستان از جنله روستای نُهوج، بند مهرجان در روستای خور و بیابانک آبگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه پخش سیلاب مجلسی در شهرستان مبارکه شب گذشته آبگیری شد، افزود: بندهای سنگی- ملاتی در شهرستان‌های چادگان، خوانسار و فریدونشهر نیز آبگیری شده است.

دشت‌های نائین و انارک جزو دشت‌های ممنوعه اصفهان

دشت‌های نائین و انارک جزو دشت‌های ممنوعه اصفهان
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: برای جلوگیری از اُفت بیش‌تر سطح آب زیرزمینی، جلوگیری از اُفت کیفی آبخوان و حفظ سیستم قنات های منطقه، دشت‌های نائین و انارک استان اصفهان به لحاظ حفر هر گونه چاه عمیق و نیمه عمق و هرگونه توسعه بهره‌برداری از منابع موجود، ممنوعه اعلام شدند.
 
صفحه 1 از 67 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>