برخورد با دامداران بدون مجوز
کارشناس مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین اظهار کرد: دامداران در صورت عدم تمدید پروانه چرای خود، به هیچ عنوان حق ورود دام به مراتع شهرستان را نخواهند داشت.

نعمت اله عرب بافرانی در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: از آنجا که به استناد شیوه نامه جدید مرتع، در صورت عدم تمدید پروانه طی سه سال متوالی  مجوز چرا باطل خواهد شد بایستی دامداران هرچه سریعتر نسبت به تمدید پروانه چرای خود اقدام کنند، تا با مشکل ابطال پروانه از سوی منابع طبیعی مواجه نشوند.

 عرب بافرانی با بیان این که وضعیت پروانه  هایی که به نام افراد متوفی در حال استفاده است، در حال رسیدگی است افزود: از دامداران عزیز در سطح شهرستان انتظار می‌رود علاوه بر توجه به مجوز های قانونی چرا از لحاظ تمدید، میزان دام قید شده در مجوز را نیز رعایت کنند.

 

ایشان خاطرنشان کرد: اکیپ‌های حفاظت منابع طبیعی این شهرستان به صورت مستمر در منطقه حضور خواهند داشت و با دامداران متخلف نیز برخورد های لازم و قانونی را انجام خواهند داد.

در سطح شهرستان نائین  156 عرف  مرتع با وسعتی حدود 1200000هکتار وجود دارد که براساس سنجش های دقیق و میزان تولید علوفه برآورد شده  و وضعیت خشکسالی بوجود آمده می تواند حداکثر پاسخگوی 60  هزار واحد دامی باشد.
 بر اساس آمار موجود 682  بهره بردار عمده و روستائی دارای طرح مرتعداری و پروانه چرای دام با نزدیک به 55000  واحد  دامی  مجاز از مراتع شهرستان بهره برداری می کنند. 
بازدید : 159 1 دي 1395 ساعت 08:30 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری