آغاز عملیات ترمیم بند خاکی دیزیکان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین در گفتگو با روابط عمومی این اداره اظهار کرد: عملیات ترمیم بند خاکی دیزیکان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال آغاز گردید.
کیوان لوکی انارکی افزود: اجرای این پروژه که پس از طی مراحل قانونی به پیمانکار واگذارشده، با نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در حال انجام است.

ایشان خاطرنشان ساخت: بند خاکی دیزیکان در حوضه آبخیز لای ارور که در سنوات گذشته احداث گردیده است از نوع سازه هایی است که استحکام و پایداری آنها بوسیله پایه های بتنی در داخل زمین می باشد که با گذشت زمان قسمتهایی از سرریز و بند تخریب گردیده و در حال حاضر ترمیم می گردد.

 

لوکی انارکی با بیان این نکته که بند خاکی دیزیکان از قدیم الایام در تأمین آب شرب شهرستان نایین نقش بسزایی داشته است، تصریح کرد: تقویت سفره های آب زیرزمینی با نفوذ عمقی روانابها، افزایش آبدهی قنوات، کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از بروز سیل و جلوگیری از فرسایش خاک به ویژه در فصل چرا و وقوع خشکسالی که زمین دارای پوشش گیاهی ناچیز می باشد از دیگر اهداف اجرای این پروژه می باشد.
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین در پایان گفت: در شرایط حساس کنونی که کم آبی یکی از مشکلات عمده روستائیان میباشد، اجرای عملیات مکانیکی در حوزه آبخیزداری از قبیل احداث بندهای خاکی به عنوان یکی از روشهای قابل اتکا برای جلوگیری از هدررفت نزولات آسمانی و استفاده بهینه از آبهای استحصال شده می باشد که پس از دعای خیر مردم جهت نزول بارش و رحمت الهی، توجه ویژه مسئولین در استان و شهرستان و همچنین ستاد مدیریت بحران را جهت تأمین اعتبارات کافی مهم و ضروری دانست.

 
بازدید : 216 10 دي 1396 ساعت 01:58 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری