هشدار وقوع آتش سوزی در مراتع


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین در گفتگو با روابط عمومی این اداره اظهار داشت:  با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در ماه های آینده و پوشش گیاهی خوب مراتع، احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی وجود دارد.

کیوان لوکی انارکی اضافه کرد: با توجه به بارش های پاییزی و بهاره خوب در سال زراعی جاری، مراتع این شهرستان از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار هستند و با کوچکترین حریق، دامنه آتش سوزی مراتع بسیار گسترده می شود.

وی از شهروندان، دامداران، گردشگران و کشاورزان خواست برای پیشگیری از حوادث و نابودی منابع طبیعی، اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از آتش سوزی رعایت کنند.

لوکی انارکی افزود: کشاورزان پس از برداشت محصولات از آتش زدن پس چر مزارع خودداری کنند، چون این کار علاوه بر این که مواد آلی و موجودات مفید خاک را از بین می برد، موجب سرایت آتش به مراتع همجوار و از بین رفتن علوفه احشام و تخریب ساختمان خاک نیز می شود.

ایشان به شهروندان و گردشگران نیز توصیه کرد در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین همچنین از شهروندان خواست هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند چرا که این عمل آنها موجب از بین رفتن بوته ها، حساسیت زمین به فرسایش، وقوع سیل و آلودگی محیط زیست می شود.

کیوان لوکی انارکی اضافه کرد: این اداره نیز اقدامات پیشگیرانه ای از جمله تشدید گشت زنی و مراقبت ها و هم چنین آمادگی کامل یگان های حفاظت برای مقابله با هر نوع آتش سوزی عمدی و غیر عمدی در مراتع را انجام داده است.
 
لوکی انارکی در پایان تأکید کرد : شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ با یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، تماس حاصل فرمایند.

 


بازدید : 140 1 خرداد 1398 ساعت 05:38 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری