اطلاعیه مهم  

اجراي پروژه بيابان زدايي با اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد ریال


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین در گفتگو با روابط عمومی این اداره اظهار کرد: عملیات بیابانزدایی در سطح 250 هکتار از اراضی بیابانی تحت فرسایش بادی در محور انارک- نایین(10 کیلومتری نایین) و  با اعتباری بالغ بر دوازده میلیارد ریال آغاز گردیده است. 
  
کیوان لوکی انارکی افزود: با توجه به اهمیت منظرسازی حاشیه جاده و ایجاد امنیت روانی جهت مسافران عبوری و زائران محترم امام هشتم شیعیان، مقرر شد نزدیکترین فاصله به حریم جاده تحت پوشش عملیات بیابان زدایی قرار گیرد. 

ایشان خاطر نشان ساخت: پس از طی مراحل و تشریفات قانونی، اجرای این پروژه به پیمانکار واگذار گردید و پیمانکار حسب شرایط پیمان و دستورالعملهای صادره موظف به انجام عملیات نهالکاری، مراقبت و آبیاری در عرصه های واگذار شده می باشد.
 

لوکی انارکی اضافه کرد: اجرای عملیات نهالکاری در اراضی بیابانی با گونه های مقاوم به شوری و خشکی از قبیل تاغ، قره داغ و آتریپلکس انجام می گیرد، به این صورت که ابتدا نهالها در گودالهایی با عمق تقریبی cm60  و قطر cm70  که از قبل احداث و خاک رس زراعی در آنها ریخته شده کاشت می‌شود و بعد از آن تا زمان استقرار کامل گیاه در داخل خاک و رشد و نمو کافی و مشاهده شادابی در نهال، آبیاری می گردد.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین در پایان ضمن تأکید بر اهمیت جلوگیری از پیشروی بیابان و بیابانزدایی، تصریح کرد: کنترل بیابان و مقابله با بیابان زایی بیشتر به جهت کاهش اثرات مخرب آن و با هدف احیای مراتع و توسعه پوششهای گیاهی در اراضی بیابانی انجام می گیرد که خود باعث حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از نابسامانی های اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی می‌گردد. 
 

 
بازدید : 163 19 بهمن 1398 ساعت 06:51 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری